Fix permanent pentru problema locala a transferurilor

Liga 1 in FIFA 12 - prima versiune lansata in 19 noiembrie 2011

Re: Fix permanent pentru problema locala a transferurilor

Postby Razvan » Sun Dec 11, 2011 8:44 am

Ai instalat 100% corect, cu stersul folderului FIFA 12 din My Docs, si toate cele?

-- Sun Dec 11, 2011 5:25 pm --

New video in primul post, o solutie noua, mai solida dpdv. tehnic, care speram noi sa fie finala [ finala finalelor :D ].
Razvan
VIP

Postby campeador » Mon Dec 12, 2011 11:00 am

inainte nu imi mergea. nici dupa ce am downlodat fixul si incepeam de pe desktop cu fifa shorcut nu imi mergea. apoi am inceput din dosarul instalat cu fifa.exe si acum imi merge. am windows 7. deci, incepeti jocul din program files /fifa12/ fifa.exe
campeador

Postby Sexy » Tue Dec 13, 2011 7:16 pm

Razvan poti da add plz la id-ul gabyyooo, nu inteleg un fix, uneori merge alteori ba, dar cel mai des imi merge cand nu ii perioada de transferuri :(
Sexy

Postby Razvan » Tue Dec 13, 2011 8:36 pm

Sigur ca da, o sa iti dau add, dar incearca ultimul fix, cel cu fisierul de pe MU, si sa faci un nou profil dupa ce l-ai copiat unde trebuie ;).
Razvan
VIP

Postby leomessi1085 » Wed Dec 14, 2011 11:08 am

Razvan wrote:
bubykoo wrote:nici la cea mai mica rezolutie nu merge ....nu merge de nici un fel [...] :)

Uite ce zice lumea, trebuie săfii conectat la net, pe calculatorul care am făcut videoclipul netul este conectat întotdeauna şi nici nu mi-am imaginat că are vreo legătură.
Mersi vladinho ;).

@leomessi1085:
Doar după perioada de transferuri face aşa?

@Predator14: Am zis cănu trebuie să schimbi rezoluţia după ce faci chestia cu fifasetup, fiindcă în acel fişier se menţine rezoluţia şi când intri în joc o să îţi aparărezoluţia default care normal nu e cea setată de tine. Oricum, mă bucur că îţi merge.

Sunt bucuros ca poate la unii le-am fost de folos sisunt mai bucuros ca razvan m-a apreciat:D =))
in legatura cu crach pe care il am eu SI te-am intrebat Razvan , problema este ca deocamdat imi merge fluent (adik merge meciurile unul dupa altul ) ,dar se pare ca crach imi da atunci CAND SUNT in perioada de transferuri si iMEDIAT dupa aceea timp de vreo saptamana sau 2 :Dvirtuale :D:)
si ii c-am enervant ca mno stiti voi dak trebe sa fii conectat la net in timp ce joci CUM EU NU AM JOCU ORIGINAL trebe sa astept vreo 4 min ca sa intru in meniu :D:( si pierd timp dejeaba. sper sa se rezolve chestia asta SI INCA CEVAscz:D am OBSERVAT ca dak te duci la edit players si de ex te duci la Cfr cluj si dai la weldon ,acolo la categoria attributions dai la attacking si o sa vezi acolo WEAK foot +8 O_o eroare ?nush ce ii dar ciudat ca mazim ii la weak foot +5:D ma rog vedeti voi ms inca odat apt ajutor si pt ca v-am fost de folos ;D:)
leomessi1085

Postby Razvan » Wed Dec 14, 2011 2:50 pm

Ai incercat ultimul meu fix, care e pus in primul post? Sa faci profil nou dupa ce bagi fisierul unde trebuie.
Razvan
VIP

Postby andreino » Wed Dec 14, 2011 9:52 pm

patch-ul este super felicitari, insa am o problema cu scoreboard-ul si anume desupra lui apare o linie de culoare neagra iar in dreapta ei inca o data scorul meciului, nu stiu de ce? :roll:
andreino

Postby Razvan » Wed Dec 14, 2011 10:53 pm

Pune o rezolutie 16:9 si o sa mearga :D. Daca nu vrei 16:9, atunci scoate de tot scoreboardul, ai in threadul oficial cum :D.
Razvan
VIP

Postby danutzdaiii » Sat Dec 17, 2011 3:43 pm

razvan eu chiar nu mai inteleg.......am rezolvat problema transferurilor pentru vreo 2 saptamani scotand pe desktop fifaseup.ini pana alaltaieri cand mi-a reaparut problema....de atunci ma chinui sa rezolv problema transferurilor folosind metodele pe care le-ai spus...chiar nush ce sa mai fac...oricum patch-ul este reusit si asteptam v2 speram fara probleme
danutzdaiii

Postby Razvan » Sat Dec 17, 2011 7:34 pm

Ai incercat Method 1 cu noul fisier :D?
Razvan
VIP

PreviousNext

Return to Volume 1