FC OLT SLATINA

Drumul tau spre varful piramidei fotbalului in CRLP 12 poate fi prezentat aici.

Re: FC OLT SLATINA

Postby wackorine » Sat May 05, 2012 5:27 pm

@Razvan&Predator14 ... thank's pentru cuvinte ... pai,datele statistice depind de durata pe care joci meciul ... in plus,va mai reamintesc ca joc cu alt gameplay decat cel al jocului(se simte un alt joc de fotbal) ... ;)

-- Wed May 09, 2012 12:14 pm --

pentru partida din Cupa,starea de energie a 11'lui este cea din poza ...

Image

am condus 1-0,2-1,impresia era de control tactic asupra jocului dar finalul a fost unul de 'infarct',gazdele beneficiind chiar de doua penalty'uri acordate destul de usor(cred ca acest gameplay are destule necunoscute,inca)!

Image

prin urmare,visul de a merge in cupele europene prin Cupa Romaniei s'a destramat chiar la Baia Mare ... rezultatele care au urmat,in campionat,au continuat sa fie contradictorii(se vede din imagine,la care adaug un 2-2 cu Timisoara pe teren propriu) ...

Image

clasamentul la finalul turului ... cu un lot firav,numeric&valoric,doar atat s'a putut ... dubla infrangere cu Ariesul Turda,m'a scos din iluzia promovarii ... mai interesant ar fi rezultatul Barcelonei(vezi pe crowl) ... :P
wackorine

Postby Razvan » Fri May 11, 2012 6:51 pm

Rezultatele sunt foarte bune pentru o echipa ca FC Olt. Anul asta promovarea e cam departe dar la anul, cu achizitii si intariri, poti tinti la masa bogatilor. Bafta!
Razvan
VIP

Postby Predator14 » Sat May 12, 2012 10:28 pm

sa sti ca de multe ori se dau penaltyuri foarte usoare..asta e din cazua Impact Engineului lor..care este destul de ori buguit..ori nu e facut cum trebuie..cred ca de asta se si lauda anul asta cu Improved impact engine..si te descurci foarte bine..fata de situatia din realtiate :) incearca sa iei jucatori liber de contract sau cu imprumut
Image
Predator14

Postby wackorine » Sat May 19, 2012 12:59 am

Image

imaginea unui clasament care'mi lasa ceva 'hopes' pentru partea finala a campionatului ..

Image

rezultatul care confirma o forma buna(victorie la Pitesti in ultima faza!,victorie la Targoviste,la Baia Mare) .. DAR ...

Image

cum se poate observa,infrangerea cu Severin in ultimul minut(dupa 1-0,apoi 1-3,ca sa egalez la 3 in final!)ne'a inchis drumul spre Liga I ..

@Predator14 .. multam de incurajari ... sper sa fie un fifa 13 care,macar,sa finiseze fifa 12 ... vorbele sunt bune,incantatoare chiar dar sa vedem ce va fi ... ;)
wackorine

Postby Razvan » Sat May 19, 2012 10:35 am

Ai avut un retur foarte bun, pacat ca nu ai putut promova, dar la anul am incredere ca poti chiar castiga Liga II.
Bafta in continuare!
Razvan
VIP

Postby wackorine » Tue May 22, 2012 12:01 am

Image

finalul primei campanii in Liga 2 cu FC OLT SLATINA ... dupa un sezon cu rezultate dominate de inconstanta(adaptabilitatea la gameplay,surpriza produsa de jocul unor echipe ca Ariesul Turda,Valcea sau Severin),ma indrept spre o noua incercare de promovare intre cele 18 echipe de Liga 1 ... :P

Image

asta este o parte din statistica finalului de sezon ... voi incerca sa aduc ceva acoperiri pe posturi,mai degraba jucatori tineri prin sistemul de scouting,eventual free agents,daca suma alocata de 'the board' ma va ajuta cu ceva(am primit 375 000 de euro pentru noul sezon) ... sunt convins,insa,ca promovarea va veni la finalul campionatului ... :!:

PS:multumesc celor care au comentat pe acest topic(putini da' buni :) )& .. pe curand ...
wackorine

Postby Razvan » Wed May 23, 2012 7:40 pm

Vad ca Bihorul a ajuns in sfarsit in Liga 1, dupa ce anul trecut nu a luat licenta :D.
Felicitari, este un loc mai mult decat onorabil pentru FC Olt, si cu ceva transferuri [ chiar si imprumuturi ] poti tinti si locul 1 al seriei. Bafta in noul sezon!
Razvan
VIP

Postby wackorine » Mon May 28, 2012 1:14 am

gameplay 'regularcart'(soccergaming forums) .. level ramane Professional(pass&shot semi-assissted,restul manual) .. a doua campanie la FC OLT .. :geek:

Image

aceasta este o parte din echipa cu care am incheiat prima campanie&cu care voi continua(pigmentata,dupa posibilitati,cu unele transferuri) .. plusuri la overall dupa primul sezon(Bancu +3,Lengyel +2,Melcea +6,Burcea +6)

Image

scouter trimis in England .. mi s'a parut un jucator care l'ar putea inlocui pe A.Chirita(35 de ani,RM),retras la finalul sezonului precedent ...

Image

imagine din debutul de la Arad(dupa primele doua incercari soldate cu 'crash' al jocului!),unde incheiem cu un scor identic ca cel din ultima etapa a sezonului trecut(3-3)

Image

dupa o victorie clara in primul joc pe teren propriu(5-2 cu concitadina ALRO),urmeaza doua partide 'nebune'(cred ca acest gameplay al lui 'regularcart' aduce in fifa 12 posibile lucruri ce se vor regasi in fifa 13!) ...
4-5 la Chiajna,unde am condus cu 3-1 dar finalul ne'a surprins .. condusa cu 0-3 la un moment al meciului,FC OLT are puterea sa revina spectaculos in jocul de pe propriul teren contra unei alte foste divizionare de prima liga(atacul este in forma,apararea insa ..),FCM Targu Mures,de care dispune cu 5-4 cum arata tabela de marcaj din fundal .. :!:
wackorine

Postby Razvan » Mon May 28, 2012 2:05 pm

Meciuri fantastice, ai scos 4 puncte din 9, nu e cel mai fericit start pentru promovare dar ai sanse bune in continuare. Asteptam cu interes rezultatele lui Billy Whight. Bafta in continuare!
Razvan
VIP

Postby wackorine » Fri Jun 08, 2012 10:59 pm

Image

victorie importanta contra unei foste divizionare ... curios ca,toate cele 4 retrogradate din liga 1(Sibiu,Mioveni,Tg.Mures,Chiajna) au venit in liga Vest(in timp ce Juventus Bucuresti cu Muresul Deva au trecut in liga Est) .. mi s'a parut 'funny',in principiu(apoi,m'am gandit ca'mi va fi greu cu lupta la promovare) ..

Image

am mai avut un 2-1 la Valcea(o alta victorie 'grea'!) .. un 0-0(rar acest rezultat de egalitate in campionat) la FC Arges .. sa vedem daca fac vreun transfer,ceva imprumuturi,poate ...
continui cu gameplay 'regularcart',care are un update interesant ... ;)
wackorine

PreviousNext

Return to Career Mode - 12