FC OLT SLATINA

Drumul tau spre varful piramidei fotbalului in CRLP 12 poate fi prezentat aici.

FC OLT SLATINA

Postby wackorine » Tue May 01, 2012 2:01 am

postez aceasta cariera cu,probabil,cea mai slaba echipa de liga II seria 2 mai mult pentru a avea o statistica stocata undeva cu acest patch pe care l'am asteptat indelung ...
am un team de juma' de stea,inclusiv managerul(adica,yo,care sunt antrenor - jucator)...
joc la Professional cu un mix de setari manual/semiassisted,gameplay 'Fidel'(soccergaming)...
nu voi face transferuri,voi aduce doar jucatori prin sistemul de scouting...
obiectivul personal este promovarea+un parcurs avansat in Cupa Romaniei...

meciurile amicale imi dovedesc valoarea firava a lotului(doar un jucator trece de 60 overall!):
0-4 Sochaux,2-4 Gijon din care rezulta ca nu am 'face' de Europa+o victorie de moral,4-2 Chiajna

acestea sunt setarile pentru controller Logitech F310 cu care joc

Image
Image
wackorine

Re: FC OLT SLATINA

Postby Razvan » Tue May 01, 2012 7:53 am

Cu setarile astea joc si eu, tot cu un F310 :D.
Bafta la FC Olt, vei avea nevoie. Imi place ca si tu mizezi pe jucatori tineri prin scouting.
Razvan
VIP

Postby wackorine » Tue May 01, 2012 10:59 pm

thank's,man,de incurajare dar va fi extrem de dificil sa'mi ating obiectivul personal ... am un lot redus numeric,valoric .. insa,ma bucur sa joc acest patch ... ;)
iata cateva imagini din debut cu Virtual Pro(yo,joc CDM,deocamdata),cu jocul cu UTA,home(tare,la Slatina sunt palmieri,ba chiar mai mult,munti :P ) ... stadioanele chiar conteaza dar,speram pentru fifa 13 ... ;)

Image
Image
Image

in final am invins cu 2-0 ... n'a fost chiar dificil cu o,probabil,candidata la promovare in liga 1 ...
wackorine

Postby Razvan » Wed May 02, 2012 2:21 pm

Un rezultat excelent care iti da multe sperante pt. viitor, bafta!
Razvan
VIP

Postby LoLo17 » Wed May 02, 2012 2:48 pm

Bafta in continuare! Niciun transfer?
LoLo17

Postby wackorine » Thu May 03, 2012 12:45 am

@LoLo17 ... am un 'Career Patch' introdus pentru a bloca transferurile(il deblochezi in orice moment vrei),asta pentru ca vreau sa joc cu loturile din realitate ... ;)

deschid scorul la Timisoara,precum se vede din imagine(Hallmen 62 overall) ...

Image

din pacate,rezultatul final va fi 2-3din cauza unui Goga in forma ...
urmeaza un egal pe teren propriu contra ALRO Slatina,3-3,condusi fiind de fiecare data cu un gol ...

mai adaug o imagine care mi'a placut din atmosfera meciului din Banat(pe langa chanturile lui Poli),faptul ca stadionul n'a fost full cum se intampla in mai toate meciurile din fifa 12 ... nice move(a fost modarea voastra,Razvan?) ... :o

Image
wackorine

Postby Razvan » Thu May 03, 2012 4:26 pm

Partial, fiindca a fost scazut nivelul ligilor secunde cat de mult s-a putut. Cu cat nivelul e mai mic, cu atat sunt sansele mai mari ca stadionul sa nu fie plin. In plus, la meciurile cu echipele mici, se mai intampla sa nu fie plin stadionul in FIFA 12. Daca era Poli - UTA sigur era peste jumatate plin.
Felicitari pentru rezultat, chiar daca esecul cu Poli e frustrant, totusi, e cea mai buna echipa din serie ca valoare alaturi de Bistrita.
Razvan
VIP

Postby wackorine » Sat May 05, 2012 12:59 am

am intrat intr'o zona a campionatului cu rezultate alternante ... de la infrangeri dure la victorii surprinzatoare,chiar frumoase ...

prima perioada,de 'vrie' realmente ... :arrow:
2-3 la Oradea cu Luceafarul(autogol pe final de partida,devierea cu capul a unui CB propriu!)
0-2 FC Bihor ... teren propriu,fara drept de apel(Bihor pare o candidata la primele doua locuri)
0-3 la Valcea&Severin,semn ca "vecinii" nu se comporta cu indulgente ... :mrgreen:
am avut ghinionul ca 2-3 fundasi sa se accidenteze grav(de la cateva saptamani la 5 luni de absenta!) ... apoi,acest gameplay al lui Fidel are nevoie de o perioada de acomodare ...

Image

unii jucatori incep sa creasca,altii incep sa scada(asta din cauza varstei dar si pentru ca am fost nevoit sa'i folosesc pe posturi diferite,datorita accidentarilor) ...

o alta perioada buna,cu rezultate importante pentru stabilitatea echipei(m'am prins de tactica acestui gameplay,cred ca) ...

Image

imagine cu tabela de la finalul partidei cu Chindia Targoviste,rezultat care'a dezamagit galeria oaspete prezenta in peluza din Piatra Olt ...
echipa intoarce spectaculos de la 0-2 in meciul de pe teren propriu cu FC Maramures,3-2,golurile victoriei venind in minutele 88&90!

Image

rezultat important la Bistrita,victorie de moral pentru perioada asta ... de altfel,golul victoriei participa la 'Goal of the week' ... :P
wackorine

Postby Razvan » Sat May 05, 2012 7:49 am

Felicitari pentru victorie, asteptam si un clasament! Vad ca jocurile tale sunt pline de actiune, multe suturi pe poarta si multe tacklinguri. Bafta in continuare!
Razvan
VIP

Postby Predator14 » Sat May 05, 2012 8:26 am

felicitari pentru victoria cu Bistrita :D 33 de tacklinguri :)) e ceva
Image
Predator14

Next

Return to Career Mode - 12