Dan Petrescu

Drumul tau spre varful piramidei fotbalului in CRLP 12 poate fi prezentat aici.

Dan Petrescu

Postby Thierry » Tue Apr 17, 2012 5:08 pm

Image
Echipa : CSMS IAŞI
Antrenor : Dan Petrescu
Buget : 550.000 $
Nivel : Professional
Minute : 4
Board Difficulty : Pro
Formatie : 4-4-2
Obiectiv : Finish top 4
Obiectivul meu : Sferturi de finală (Cupa României )
SEZONUL 1
Transferuri 1/2 ( August)
Veniri la echipă : CM - Bigne (Stade Brestois) ; RCB - Letan (Luceafărul Oradea ) ; ST - Lancaster (Tottenham) ; CM - Consonni (C. Stabia) ; CB - Molinari (Groseto); LB - Dinu (Fc Botoşani); ST - C. Niculescu (U.Cluj)
Plecări de la echipă : ST - Brajkovic (Spartak Moscova); GK : Anghelache,Manea,Popa,Farcaş (Dinamo,Astra,Yeovil,Dunărea Galati); RCB - Creţu (V. Brăneşti)
Transferuri 2/2 (Ianuarie)
Plecări de la echipă: LM - Tudor (Oţelul Galaţi); RCM - Vladu (Dunărea Galaţi); RCB - Camara (Farul Constanţa)
Veniri la echipă: LS - Kanu; LWB - Milisavljevic (Free Agent); CB - Bar (Voinţa Sibiu); CB - Iensci (Târgu Mureş); RM - Bădescu (Ceahlăul Piatra Neamţ); ST - Mihalcea (Concordia Chiajna); RB - Jovanovic; LB - Brandan; CF - Cavalli (Free Agent)

Meciuri amicale
CSMS Iaşi 2 - 0 West Ham
Gaz Metan Mediaş 0 - 4 CSMS Iaşi
CSMS Iaşi 0 - 0 CSKA Moskva

Campionat
Etapa 1: CSMS Iaşi 2 - 0 FC Botoşani
Etapa 2: CF Brăila 0 - 4 CSMS Iaşi
Etapa 3: CSMS Iaşi 2 - 0 FCM Bacău
Etapa 4: Săgeata Novădari 0 - 5 CSMS Iaşi
Etapa 5: CSMS Iaşi 2 - 0 Gloria Buzău

Clasamentul după 5 etape :
Image
Formaţia de joc :
Image
Last edited by Thierry on Sat Apr 21, 2012 2:37 pm, edited 3 times in total.
Thierry

Re: Dan Petrescu

Postby Razvan » Tue Apr 17, 2012 5:13 pm

Felicitari, interesante transferuri, sa vedem daca Niculescu cu experienta sa te va duce in Liga 1. Te asteptam sa te inscrii in concurs daca te intereseaza si sa comentezi si pe celelalte threaduri. Daca dai commenturi la altii, o regula nescrisa spune ca o sa primesti :D.
Razvan
VIP

Postby Thierry » Tue Apr 17, 2012 5:32 pm

C. Niculescu în meciurile amicale nu a reuşit să înscrie dar în campionat e golgheter, cam şi-a spălat păcatele pentru mine care mă gândeam să-l trec rezervă .
Urmează meciul cu Delta Tulcea, un meci usor după părerea mea.
Last edited by Thierry on Wed Apr 18, 2012 12:09 pm, edited 1 time in total.
Thierry

Postby Predator14 » Tue Apr 17, 2012 5:35 pm

succes..ai inceput bine..nu stiam ca Onofras este la Iasi acuma..credeam ca e pe la Larnaka
Image
Predator14

Postby Thierry » Tue Apr 17, 2012 6:48 pm

Etapa 6: CSMS Iaşi 3 - 0 Delta Tulcea

Dan Petrescu : " Astăzi am întâlnit o echipă de o repriză, unde au reuşit să ne strice complet fazele de atac, astfel la pauză am intrat cu o remiză albă. În a doua parte a jocului am intrat încrezători că vom reusi să luăm cele 3 puncte stabilite de la începutul meciului. Practic "tulcenii" au fost copleşiţi de presingul nostru foarte ofensiv în care au şi cedat primind 2 goluri în mai puţin de 5 minute după care a şi urmat un al treilea gol pe finalul meciului. Tind să le mulţumesc pe această cale jucătorilor că au dat dovadă de caracter şi nu s-au lăsat intimidaţi de jocul bun făcut de tulceni în prima repriză ci au luptat în continuare până la finalul partidei. "

Image
Image

După această partidă Dan Petrescu a fost apreciat de conducerea clublui pentru rezultatele obţinute la CSMS Iaşi. Bravo Dan Petrescu !

Etapa 7: Farul Constanţa 0 - 2 CSMS Iaşi

Dan Petrescu : " În deplasare la Contanţa am făcut spectacol pe tot parcursul a celor 90 de minute. "

Image
Image

După acest meci Dan Petrescu încheie 10 jocuri fără gol primit, reuşind astfel să doboare un prim record pe banca moldovenilor. Tot în acest meci, moldovenii contruiesc faza etapei : http://www.youtube.com/watch?v=5y8c37jl ... e=youtu.be - Un gol frumos înscris de golgheterul nostru C. Niculescu !
Last edited by Thierry on Wed Apr 18, 2012 12:07 pm, edited 2 times in total.
Thierry

Postby Razvan » Tue Apr 17, 2012 7:47 pm

Rezultate extrem de bune şi Iaşul pare să defileze spre promovare. Să vedem cum va afecta pregătirea fizică finalul de tur, şi dacă vei putea menţine ritmul până la final.
Razvan
VIP

Postby Alexx » Tue Apr 17, 2012 11:53 pm

succes in continuare ;)
Alexx

Postby Thierry » Wed Apr 18, 2012 11:55 am

Meciul cu Astra II Giurgiu îi încheie drumul fără gol primit al moldovenilor, terminând astfel partida cu un scor de 4-2 pentru ieşeni.
Dan Petrescu îşi trece o performanţă în CV cât şi aprecierea din partea clubului şi al fanilor : Image

Etapa 8: CSMS Iaşi - CS Otopeni
Etapa 9: Callatis Mangalia - CSMS Iaşi
Etapa 10: CSMS Iaşi 4 - 2 Astra II Giurgiu
Etapa 11: FC Snagov - CSMS Iaşi
Etapa 12: CSMS Iaşi - Victoria Brăneşti
Image

Clasamentul după 12 etape :
Image

* C. Niculescu rămâne pe primul loc în topul golgheterilor cu 9 goluri înscrise dar şi pe primul loc în topul pasatorilor cu 5 pase decisive !
* În Cupa României CSMS Iaşi a picat să joace runda a 2-a cu CF Brăila .
Thierry

Postby Denis » Wed Apr 18, 2012 5:25 pm

Felicitari pentru rezultatele de pana acum,stai destul de bine in clasament,la 9 puncte de Farul Constanta, si la 10 puncte de Viitorul Constanta.Noroc in continuare. :)
Regulament Forum
HAI ROMÂNIA !
MÂNDRU CĂ SUNT ROMÂN.
Denis

Postby faSt » Wed Apr 18, 2012 5:34 pm

a renascut Niculescu la Iasi. Bafta in cupa cu Braila
faSt

Next

Return to Career Mode - 12