Ionuţ Badea

Drumul tau spre varful piramidei fotbalului in CRLP 12 poate fi prezentat aici.

Ionuţ Badea

Postby Razvan » Mon Apr 16, 2012 8:22 am

Imi voi prezenta cariera la FCM Bacau aici.

-- Mon Apr 16, 2012 7:33 pm --

Ionuţ Badea: Sunt fericit că am ajuns la Bacău. Am găsit un staff competitiv, un buget decent pentru Liga II şi dorinţă pt. performanţă. Vreau să duc în 2 ani echipa în Liga I, deocamdată anul acesta sunt mulţumit cu prima jumătate a clasamentului. Am pus pe lista de transferuri toţi jucătorii peste 30 de ani, în afară de Baciu şi Croitoru, jucăţori cu ani buni de Liga 1, în jurul cărora vreau să construim un lot tânăr şi valoros. Ne-am mişcat bine până acum pe piaţa jucătorilor liberi de contract, cu transferurile lui Sousa [ ex - Braşov ], Floruţ [ ex - FC Bihor ], Gângioveanu [ ex - Rapid ], Lukacs [ ex - Astra & CSMS Iaşi ], dar şi împrumuturile lui Cosmin Matei, Raphael Stănescu şi Manyur, toţi cu opţiune de cumpărare, ne vor ajuta mult.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

-- Mon Apr 16, 2012 7:34 pm --

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Razvan
VIP

Re: Ionuţ Badea

Postby faSt » Tue Apr 17, 2012 5:23 pm

Succes la Bacau.Ai adus niste jucatori foarte buni sper sa te ajute sa-ti indeplinesti obiectivul.
faSt

Postby Thierry » Tue Apr 17, 2012 5:25 pm

FCM Bacău o rivală de a mea (CSMS Iaşi) sper sa pierzi cat mai mult cu ea :)) (Oricum mult succes în campionat mai ales cu Iaşu' )
Thierry

Postby Predator14 » Tue Apr 17, 2012 6:27 pm

folosestel pe Gangioveanu mijlocas central..joaca foarte bine :D
Image
Predator14

Postby Razvan » Tue Apr 17, 2012 6:54 pm

Mulţumesc pentru sfaturi, o să postez mâine primele rezultate din amicale şi noi negocieri.
Razvan
VIP

Postby wackorine » Tue Apr 17, 2012 7:17 pm

poate o duci chiar in finala CL,cum vroia Sechelariu cand se credea mare patron ... ca echipa (sa numai zic de stadion) este intr'un anonimat total!okay ... hai ca a venit 'Badea' s'o scoata la lumina ... :P
wackorine

Postby Predator14 » Tue Apr 17, 2012 7:27 pm

wackorine wrote:poate o duci chiar in finala CL,cum vroia Sechelariu cand se credea mare patron ... ca echipa (sa numai zic de stadion) este intr'un anonimat total!okay ... hai ca a venit 'Badea' s'o scoata la lumina ... :P

nu chiar..bacaul are un stadion chiar frumos..si este si la ceva standarde..fata de restul romaniei..bacaul sta chiar foarte Ok..sa nu mai zic de nocturna.. ;)
Image
Predator14

Postby Alexx » Tue Apr 17, 2012 11:55 pm

frumoase transferuri (ps dak mai asteptai o zi aveai si fatza la gangioveanu)
Alexx

Postby Razvan » Wed Apr 18, 2012 10:45 am

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Ionuţ Badea: Am făcut o pregătire foarte bună, am avut rezultate excelente după opinia mea. Am reuşit un rezultat istoric cu Dortmund, deşi, să recunoaştem, am fost norocoşi. Cu Juventus am avut un ghinion imens cu accidentarea lui Stănescu, dar totuşi diferenţa de valoare s-a văzut. Cu Newcastle am jucat de la egal la egal, problema a fost la finalizare pentru noi. Oricum, nu ne aşteptam la un asemenea joc bun în faţa acestor echipe mari din Europa. Am debutat cu bine în campionat, un meci strâns, de mare luptă, multe deposedări, faulturi, dueluri tari, dar am câştigat prin super-golurile lui Gângioveanu şi Floruţ. Am mai făcut 2 transferuri bune, Mărkuş, împrumutat de la FC Bihor, care a dat o dublă cu Newcastle, şi Valeriu Lupu, cumpărat definitiv de la Steaua.
Razvan
VIP

Postby faSt » Wed Apr 18, 2012 5:39 pm

ai avut parte de niste adversare foarte tari in pregatire
faSt

Next

Return to Career Mode - 12